De Lifestylekoningin
  • Beauty
  • Carrière
  • Entertainment
  • Eten
De Lifestylekoningin
  • Interieur
  • Lifestyle
  • Reizen
  • Technologie
Carrière

Is investeren nu de moeite waard, of kan je nog beter even wachten?

Door Caroline Posted on 11 december 20209 december 2020 5 minuten leesduur 120 keer gelezen
Zo weet jij of je moet investeren

Bijna alles wat er binnenkomt aan geld, investeer ik weer. Dat is wellicht niet altijd een slimme keuze, want zo ben ik wel eens te fanatiek in een training gestapt, waar ik vervolgens niets mee doe (Lees: een iPhone fotografiecursus, een opleiding Pedagogiek en een cursus Creatief Schrijven waar ik de opdrachten nooit van deed, want faalangst). Toch gaat het 90% van de keren wel goed. Dat heeft niet te maken met puur geluk. Dat heeft te maken met een weloverwogen beslissing, berekeningen en een verwachte uitkomst. Kortom: iets wat jij dus ook kan leren. In deze blogpost leer je door middel van een handige beslisboom en formules hoe jij de beslissing neemt om te investeren in je bedrijf en jezelf.

Er zijn verschillende manieren om te investeren met je bedrijf

Als je wil investeren, kun je dat op verschillende manieren doen. Je doet dat bijvoorbeeld door middel van:

  • personeel;
  • ZZP-ers zoals een virtual assistant of SEO-expert;
  • een webbouwer;
  • trainingen;
  • een business coach;
  • software-pakketten.
    Er zijn natuurlijk nog veel meer voorbeelden waarin je kan investeren, maar dit is wel zo’n beetje het rijtje waar ik in investeer of in het verleden in heb geïnvesteerd.

Als je weet waar je in wilt investeren, dan is het belangrijk om de keuze te maken of het inderdaad de investering waard is. Zo ben ik bijvoorbeeld reuzeblij met een investering van 10.000 euro die ik dit jaar deed, maar minder met investeringen van een paar 100 euro, omdat ik daar niet zoveel van terug heb gezien. Je weet niet altijd van tevoren of een investering de moeite waard is, maar je kan dus wel een hoop risico’s elimineren.

Risico’s elimineren door je investering te ontleden

Risico’s elimineer je het beste door de mogelijke investering te ontleden. Stel, je wilt investeren in een business coach, dan is het belangrijk dat je bij de coach past, dat zij jou de dingen leert die je nodig hebt en dat jij je bedrijf niet zo kan laten groeien in dezelfde tijd zonder coaching. Zo krijg ik van veel mensen te horen dat zij het behoorlijk veel vinden wat ik in coaching heb geïnvesteerd. Dat mag. Voor mijzelf was het mijn beste investering, omdat ik mijn bedrijf in 2020 heb omgevormd, ondanks de Coronacrisis mijn omzet zag stijgen én nu aan het oriënteren ben op het inhuren van personeel. Was me dat gelukt zonder coach? Misschien. Maar sowieso niet in 2020. Misschien eerder in 2025. Of 2030.

Het belangrijkste met een investering, is dat je het geld kan missen. Kun je jezelf niet uitbetalen als je een bepaalde investering doet? Dan is de kans zeer groot dat het (voor nu) niet de beste investering is. Heb je het geld wel, maar twijfel je over de uitgave? Dan is het handig om het volgende af te vragen:

Zou je de dienst of de producten die je wilt aanschaffen, ook op een andere manier kunnen oplossen?

Wellicht ben je op zoek naar een nieuwe website en kun je zelf prima websites bouwen. Toch is het soms verstandiger om iemand in te huren voor dingen die je zelf ook kan. Als je de taak zelf kan volbrengen, dan is het handig om te weten of jij of de professional die je wilt inhuren, duurder is.

Jij bent niet gratis, ook al verstuur je geen factuur

Jouw tijd is niet gratis. Hoewel het soms goedkoper lijkt om iets zelf op te lossen, omdat je geen geld hoeft uit te geven, kan dit je juist geld kosten. Ook jij als bedrijfseigenaar hebt kosten. Je hebt je eigen uurloon en in de tijd dat je je eigen klussen doet, betaalt niemand je. Je had ook betaald werk kunnen uitvoeren in deze tussentijd.

Of je goedkoper uit bent door iemand in te huren, bereken je eenvoudig met deze formule:
geschatte uren * 1,5 * jouw uurloon = jouw kosten.
Je doet je geschatte uren keer anderhalf, omdat je altijd tegen dingen aanloopt waar je geen rekening mee houdt. De kosten vergelijk je vervolgens met de offerte van de leverancier. Zijn die kosten lager? Dan weet je dat je gerust kan investeren.

JE INVESTEERT NIET OM HET INVESTEREN
JE INVESTEERT IN JEZELF EN JE BEDRIJF ZODAT JE BETER WORDT IN WAT JE DOET

Wanneer doe je het zelf?

Soms is de beste keuze om een investering niet te doen. Dat kan en is niet raar. Een investering kun je beter niet doen, als:

  • de kans klein is dat je over een half jaar nog wat aan de investering hebt: volg je bijvoorbeeld een training om beter te fotograferen met je iPhone, maar is de kans klein dat je over een half jaar echt nog steeds dagelijks in je Instagram-feed investeert? Dan is het zonde van je geld.
  • de professional niet beter is dan jij bent. Als een professional sneller is dan jij ooit zou zijn, beter is in zijn of haar werk of gewoon echt expert is, dan weet je dat het het geld waard is. Als jij tenenkrommend kijkt naar zijn of haar werkzaamheden, of als deze minder expertise heeft op het gebied waarvoor je hem of haar wilt inhuren, laat dan maar lekker.
  • je de tijd hebt en het geen stress oplevert als je het zelf doet. Soms leveren bepaalde werkzaamheden stress op. Ik kan prima mijn eigen mailbox bijhouden, maar ik ben erg chaotisch en neem er te weinig tijd voor. Als ik er meer tijd voor zou nemen, zou ik (deels!) het werk van mijn office manager kunnen doen, maar er blijft in mijn hoofd minder ruimte over. Door mijn office manager kan ik me richten op mijn belangrijke taken. Als dit niet het geval is, kan ik het net zo goed zelf doen.

Wanneer doe je de investering wel?

Om een investering wel te doen, is het belangrijk om te weten of wat je wil laten uitbesteden, zelf kan doen. Kan je het niet, of zou het je veel meer tijd kosten, dan weet je al dat je de goede stap zet door het uit te besteden. Je kan er ook voor kiezen om iets langdurig uit te besteden, ook kun je ervoor kiezen dat iemand jou onderwijst. Wellicht kun je nu nog iets niet, maar wil je dat straks wel. Niets mis mee: vraag dan aan de expert of zij het jou wil leren tegen een vergoeding. Als je behoefte hebt om het zelf te doen, vraag dan altijd om uitleg of een cursus als onderdeel van de investering. Je bent dan eenmalig geld kwijt, maar niet over een langere termijn.
Als je geen behoefte hebt om het zelf te kunnen, omdat je de tijd niet hebt, het niet wil, of andere prioriteiten hebt en de investering is het waard, dan weet je al wat je moet doen: de investering doen!

Een handige beslisboom om investeringen wel of niet te doen

Omdat we ons kunnen voorstellen dat het je wellicht duizelt, hebben we bovenstaande tips in een beslisboom gestopt. Zo kun je eenvoudig bij elke mogelijke investering doorlopen of je de investering wel of niet moet doen. Gebruik dit als hulpmiddel, niet als definitieve oplossing. Dit is natuurlijk niet de heilige graal. Wellicht heb je bepaalde stappen uit de beslisboom niet nodig, of mis je stappen.

Gebruik het als leidraad! Enne, als je nog tips hebt, dan hoor ik die natuurlijk graag!

Deel

0
Caroline
Caroline | 32 | Eigenaar van Techkoningin & Lifestylekoningin | Voorliefde voor software, maar houdt ook van schrijven | Is vol trots over haar kantoor in een voormalig klooster.
Artikelen voor jou
4 dingen die je wel op kantoor kan doen en thuis niet als je kinderen hebt (of katten)
4 dingen die je wel op kantoor kan doen en thuis niet als je kinderen hebt (of katten)
Posted on 9 juni 2020
Dit zijn verboden vragen rondom jouw gezinssituatie tijdens je sollicitatiegesprek
Dit zijn verboden vragen rondom jouw gezinssituatie tijdens je sollicitatiegesprek
Posted on 11 juni 2020
Nanny aan huis: voel je rich and famous zonder bijbehorend prijskaartje
Nanny aan huis: voel je rich and famous zonder bijbehorend prijskaartje
Posted on 10 juli 2020
Waarom je nooit te oud bent om een opleiding te starten
Waarom je nooit te oud bent om een opleiding te starten
Posted on 17 juli 2020
Sporten op kantoor tijdens je werk: alternatieve workouts
Sporten op kantoor tijdens je werk: alternatieve workouts
Posted on 20 juni 20208 januari 2021
Kan ik op latere leeftijd nog studeren?
Kan ik op latere leeftijd nog studeren?
Posted on 19 juni 2020

Wat vind jij? Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Nog geen reactie! Wees de eerste

Hi, koninginnen!

Hi, koninginnen!

Op deze foto geen kroontje op mijn hoofd, maar wel mijn glitterpet ;) Mijn naam is Caroline en ik ben de oprichter van De Techkoningin en Lifestylekoningin! Met mijn team maken we dagelijks de mooiste websites en schrijven de leukste posts voor jou op het gebied van technologie, lifestyle, carrière, beauty, reizen, interieur en eten.

Volg ons!

Populairste posts van deze maand

Deze Disney-films op Disney+ zijn geschikt voor kinderen onder de 4: de prinsessencollectie

Deze Disney-films op Disney+ zijn geschikt voor kinderen onder de 4: de prinsessencollectie

Zo camoufleer je een blauw oog met make-up

Zo camoufleer je een blauw oog met make-up

Luieruitslag: Alles wat je moet weten om luieruitslag bij jouw baby of peuter te behandelen en voorkomen

Luieruitslag: Alles wat je moet weten om luieruitslag bij jouw baby of peuter te behandelen en voorkomen

6 spookachtig goede ideeën om je huis te versieren voor Halloween

6 spookachtig goede ideeën om je huis te versieren voor Halloween

Volg ons op Instagram! Followed by: 1,795 |

Zondagochtenddingen! Lekker in bed aan mijn blog werken, een beetje dutten en voorbereiden op de livegangen voor klanten aankomende week!

#macbookair #macbook #zondagdingen #techblogger #blogger #dutchblogger #entrepreneur #zondagochtend #catsofinstagram

49

Zondagochtenddingen! Lekker in bed aan...

Wauw, wat een reacties op mijn foto gisteren! 😍 dank je wel voor alle liefde!

Ik ben nu een midweekje op workation, waar er gelukkig veel tijd is voor de projecten waar ik het meest van houd: blogs schrijven. Minder productief dan andere jaren, maar met een stuk meer luxe en geduld 😂

Ik mis het thuisfront toch wel, maar ik kan ook enorm genieten van het huisje van @puurexloo. Veel licht met grote ramen, een sunshower, sauna en goede bedden. 

Niet dat ik dan ineens veel beter slaap... ik mis toch de warmte van de lichamen van de kleuter en de man tegen me aan. Van 60 centimeter slaapruimte naar 1 meter 80 is toch iets te veel van het goede 😂

#puurexloo #exloo #landalgreenparks #wegvanhuis #workation #werkvakantie

58 1

Wauw, wat een reacties op...

Lange tijd vond ik mijn voeten lelijk. Ik heb posttraumatische dystrofie gehad en heb daardoor een jaar in een rolstoel gezeten. Mijn voeten doen altijd pijn en waren daardoor vanaf mijn 16e iets wat ik had om op te lopen: functioneel. Ik was ondankbaar dat deze voeten me nog steeds vooruitbrengen, dat ze opnieuw hebben leren lopen, dansen en rennen.

En nu? Nu ben ik dankbaar dat ik vandaag ruim 8000 stappen zette. Op de dagen dat ik er amper 2000 kan zetten, bedenk ik me dat het er nog altijd 1990 meer zijn dan 14 jaar geleden. 

Ik ben niet meer bezig met het “perfecte” lichaam van vroeger: slank, grote borsten en een platte buik. Mijn lichaam is perfect, omdat het werkt.

#dankbaarheid #dankbaar #wijn #glaswijn #tattoo #cattattoo #blogger #momblogger #lifestyleblogger #macbookair #pyjamas #cinderellapyjamas

62 21

Lange tijd vond ik mijn...

*WIN WIN WIN WIN*
Wist je dat wij veel ondernemers en bloggers helpen met het technische aspect van hun ondernemingen? Zo helpen we onder andere @structuurjunkie met haar online academie, webshop en haar te gekke membership!
Speciaal hierom mogen we 2 keer haar Structuurjunkie Planner 2020/2021 weggeven EN toegang tot haar plantraining. Wat zeg je? Ja! We geven dus 2 keer haar plantraining met haar planner weg, ter waarde van €99,00!

Natuurlijk komt er voor de winnaars ook een klein cadeautje bij van ons! ;) 

Meedoen kan tot en met donderdag 17 september! De winnaars krijgen vrijdag 18 september bericht. 

Wat je hiervoor moet doen?
1. Volg ons op Instagram
2. Volg @structuurjunkie
3. Vertel ons in de comments of je de A4 planner of de reguliere planner wil winnen!
4. En vertel ons waar jij tegenaan loopt/meer over wil leren op technisch gebied!
5. Extra kans maken? Deel dit op je stories! 

#structuurjunkie #structuurjunkieplanner #winactie #bloggers #ondernemers #dutchbloggers #bloggers_nl #bossbabe #bossbabes #ladyboss #winnen #structuurjunkieplantraining #technischeondersteuning #WordPress #wordpressdeveloper

68 33

*WIN WIN WIN WIN* Wist...

Peuterkleutergeval is uit logeren, dus de man-die-ooit-ja-zei-voor-het-altaar en ik zijn uiteten samen. Kletsen over niks, nerd talk omdat we allebei IT-ers zijn en samen op mijn telefoon photoshoppen omdat ik een wondje op mijn kin heb die echt te lelijk is, omdat ik met mijn tengels er niet vanaf kon blijven.

#datenight #date #hetmontferland #sheerenberg

109 4

Peuterkleutergeval is uit logeren, dus...

Laatste dag vakantie voor we naar huis gaan. Even in de bedstee lezen. Dit boek kreeg ik van @structuurjunkie. Cynthia coacht me al een paar maanden, zodat ik weet en leer hoe ik mijn bedrijf kan laten groeien en dat betekent af en toe ook een te gek cadeautje. 🥰

#wassenaar #duinrell #emyth #vakantie #opvakantie #tattoo #disneytattoo #nevernotreading #mickeymousetattoo #mickeymouse

33 2

Laatste dag vakantie voor we...

Dag lieve lieve Dash 😢

Terug van vakantie geracet omdat onze jongste poes Dash was aangereden. We moesten haar helaas laten inslapen. 💔

65 51

Dag lieve lieve Dash 😢...

Vanmorgen was ik om half 5 wakker. 2 snurkende mannen in huis en fluitende vogels zorgden ervoor dat ik heerlijk buiten wakker werd met een zonsopkomst.
Vandaag gaan we naar het zwembad en vanmiddag naar het strand. Zonnetje erbij en het ultieme vakantiegevoel kan echt niet meer stuk!

Badpak is van @gottexstudio en rok van #disneylandpariscollection 

#vakantie #opvakantie #minniemouseskirt #minniemouseoutfit #ootd #minniemouse #badpak #flipflops #slippers #duinrell #kamperen #glamperen #wassenaar #glamping

84 1

Vanmorgen was ik om half...

Copyrights © 2019 BUZZBLOGPRO. All Rights Reserved.